Pöördvõrdelisus
Pöördvõrdelisuse korral, kui ühe muutuja väärtus suureneb, väheneb teise muutuja väärtus samas proportsioonis. Seda saab rakendada kiiruse ja aja arvutamisel, pindala arvutamisel, ressursside jaotamisel, töötajate arvu arvutamisel ja paljudel muudel praktilistel asjadel. Pöördproportsionaalsusel põhinevate arvutuste arvutamiseks saate kasutada sellel veebisaidil olevat kalkulaatorit.
Võrdelisus
Otseses proportsionaalsuses jääb suhe kahe muutuja vahel samaks. Seda saab rakendada hinnakujunduse, vahemaa ja aja hindamise, pildi suuruse muutuste ja paljude muude praktiliste küsimuste puhul. Lehel olev kalkulaator muudab otsese proportsionaalsuse alusel arvutamise lihtsaks.
Protsendiarvutused ilma kalkulaatorita
Protsendiarvutused muutuvad palju lihtsamaks, kui mõistame, et need on korrutusarvutused. Arvutatavad arvud saate panna erinevasse järjekorda. Saate ka kümned ja sajad oma numbriteks eraldada.
Negatiivne protsent
Protsendiarvutuse tulemuseks võib olla lihtsalt negatiivne protsent positiivse protsendi asemel. Protsenti saab arvutada ka negatiivsest arvust. Arvutamine muutub natuke imelikuks, kui arvutate protsendimuutuse negatiivse arvu abil, kuid see pole ka võimatu.
Protsent ja protsendipunkt
Protsent tähendab sajandikku ja neid kasutatakse millegi osa mõõtmiseks. Protsendipunkti seevastu kasutatakse siis, kui võrrelda protsente omavahel või viidates teatud protsentide protsentidele.